fbpx
Zadzwoń: 731 700 577 lub 58 322 09 07

FAQ  |  Kontakt  |  Realizacje

Sztuczna trawa

Sztuczna trawa na boisko to powierzchnia, która przez cały rok będzie wyglądać doskonale, a do tego nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie trzeba jej nawozić, nawadniać i kosić, przez co korzystanie z niej jest wygodne i komfortowe. W związku z tym, że tego typu nawierzchnia nie potrzebuje skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, koszt jej utrzymania jest o wiele niższy niż żywej trawy.

Sztuczna trawa na boisko to jeden z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów nawierzchni sportowych. Składa się z podłoża na bazie specjalnej siatki zabezpieczonej warstwą lateksu lub poliuretanu, w które są taftowane włókna:

 • Monofilamentowe – pojedyncze włókna na całej długości. Taftowane w pęczkach od 6 do 12 włókien,
 • Fibrylowane – włókna o większej szerokości ponacinane na końcach, które ulegają dalszemu rozdzielaniu w procesie instalacji.

Sztuczne trawy:

 • drugiej generacji produkowane najczęściej z włókien fibrylowanych z wypełnieniem piaskiem kwarcowym o odpowiedniej granulacji,
 • trzeciej generacji produkowane najczęściej z włókien monofilamentowych z wypełnieniem piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym,
 • czwartej generacji produkowane z mieszanek włókien fibrylowanych i monofilamentowych o bardzo dużej gęstości – nie stosuje się wypełnienia.

Trawy hybrydowe kompozycja sztucznej i naturalnej trawy. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy trawę bardzo wytrzymałą, a jednocześnie zapewniającą komfort gry jak na trawie naturalnej. Trawy, które mamy w swojej ofercie posiadają certyfikaty poszczególnych federacji sportowych dopuszczające je do oficjalnych rozgrywek.

Sztuczne trawy na boisko, które posiadamy w swojej ofercie, wyróżniają się dużą wytrzymałością i długą żywotnością. Tworzymy nie tylko nawierzchnie do profesjonalnych rozgrywek pierwszoligowych. Swoją ofertę kierujemy także do osób, które chcą stworzyć boiska treningowe oraz przestrzeń do grania w piłkę dla amatorów.

Galeria

Dodatkowe informacje

Rodzaje wypełnień

 • Piasek kwarcowy o zaokrąglonych ziarnach o granulacji od 0,3 do 0,9 mm o dużej zawartości krzemionki zgodnie z kartą techniczną producenta
 • Granulat gumowy SBR – produkowany w procesie recyklingu np. z opon
 • Granulat gumowy EPDM z recyklingu – produkowany w procesie recyklingu z odpadów np. uszczelek gumowych
 • Granulat gumowy EPDM czysty (tzw. virgin) – produkowany w pierwotnym procesie. Posada najlepsze właściwości, produkowany w szerokiej gamie kolorystycznej. Minusem jest wysoka cena.
 • Granulat TPE – termoplastyczny elastomer poliestrowy
 • Granulat organiczny składający się w 100% z korka bez żadnych innych dodatków. Najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku

Zastosowanie sztucznej trawy

 • korty tenisowe
 • boiska wielofunkcyjne
 • boiska piłkarskie
 • hokej
 • rugby
 • golf
 • place zabaw
 • tereny rekreacyjne

Montaż

Montaż sztucznej trawy polega na ułożeniu jej na przygotowanym podłożu betonowym lub podbudowie z zagęszczonych warstw tłucznia kamiennego o odpowiedniej granulacji, sklejeniu poszczególnych brytów trawy przy pomocy taśmy łączącej i specjalnego kleju. Następnie wykonuje się wstawienie linii pola gry i zasypanie odpowiednim wypełnieniem. Dla uzyskania lepszej elastyczności nawierzchni można zastosować pod sztuczną trawę specjalne maty elastyczne.Dokładamy wszelkich starań, aby sztuczna trawa na boisko położona przez naszą firmę prezentowała się nienagannie i spełniała wszelkie normy. Zależy nam na tym, aby każdy inwestor był zadowolony z efektów naszej pracy, a zawodnicy, którzy będą korzystać z nawierzchni byli w pełni usatysfakcjonowani.Swoją ofertę kierujemy zarówno do inwestorów z ograniczonym budżetem na budowę nawierzchni, jak i do tych, którzy chcą zbudować obiekt przeznaczony do zawodowych rozgrywek i spotkań ligowych. Zlecenia realizujemy ekspresowo, dbając przy tym, aby sztuczna trawa na boisko była wysokiej jakości i posłużyła przez bardzo długi okres.

Zabiegi pielęgnacyjne

Raz lub dwa razy do roku, w zależności od częstotliwości użytkowania obiektu, należy wykonać zabieg pielęgnacyjny polegający na rozczesaniu włókien, spulchnieniu i uzupełnieniu wypełnienia oraz wyrównania nawierzchni. Zabieg powinna przeprowadzić wyspecjalizowana firma, przy użyciu odpowiedniego sprzętu.Posiadamy sprzęt renomowanej firmy SMG GmbH, dzięki czemu możemy przeprowadzić konserwację nawierzchni ze sztucznej trawy. Sztuczna trawa na boisko, która będzie regularnie pielęgnowana, nie tylko lepiej wygląda, ale także sprzyja rozgrywkom piłkarzy.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Menu

Konstrukcje z kontenerów

W Boxtainer produkujemy wszelkiego typu konstrukcje oparte o pojedyczne kontenery lub w zestawach. W ofercie znajdziesz kontenery: usługowe, handlowe, mieszkalne, biurowe, socjalne i sanitarno-higieniczne i wiele innych. Nasze kontenery mieszkalne oferują komfortowe zakwaterowanie z możliwością indywidualnej aranżacji. Kontenery biurowe zapewniają wygodną przestrzeń do pracy, a socjalne i sanitarno-higieniczne spełniają normy bezpieczeństwa i higieny. Oferujemy produkcję, dostawę i montaż, zapewniając kompleksową obsługę.

Domy prefabrykowane

Specjalizujemy się w budowie modułowych domów w wersjach letniskowych i całorocznych. Oferujemy trwałość, szybki montaż i nowoczesny design. Nasze domy typu loftowego wyróżniają się dużymi przeszkleniami i industrialnym stylem. W gamie produktów oferujemy obiekty od 19 do ponad 100mkw. Zapewniamy kompleksową obsługę od produkcji, po wykończenie wnętrz, co daje Klientom bezstresowy proces budowy domu i wygodę użytkowania. LoftoweDomy.pl – budujemy dobre wspomnienia.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Korty Tenisowe

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Boiska Piłkarskie

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Hale do padla

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Lodowiska

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Rekreacyjne - custom made

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Hale Magazynowe

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Hale Przemysłowe

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Specjalistycznego przeznaczenia

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.