fbpx
Zadzwoń: 731 700 577 lub 58 322 09 07

FAQ  |  Kontakt  |  Realizacje

Cięcie plazmowe

Oferujemy szybkie i dokładne cięcie plazmowe stali konstrukcyjnej. Cięć dokonujemy przy pomocy wysokiej klasy przecinarki AJAN. Parametry usługi są następujące:

 • maksymalny wymiar arkusza: 3×2 metry
 • grubość materiału: do 20 milimetrów.

Gwarancją doskonałej jakości usług jest wieloletnie doświadczenie firmy w zakresie obróbki stali, a także kwalifikacje i wiedza naszych specjalistów. Wyróżnia nas również dbałość o dobór najlepszej mieszanki gazów, a także optymalnych parametrów cięcia, co pozwala uzyskać znakomite rezultaty.

Metoda ta cieszy się popularnością i uznaniem już od wielu lat, również dlatego, że wciąż jest udoskonalana i rozwijana. Do jej największych zalet należą:

 • wysoka prędkość cięcia
 • niewielkie straty materiałowe
 • bardzo korzystny stosunek ceny do jakości
 • duża precyzja.

Ponadto cięcie plazmowe nie wymaga, aby materiał był specjalnie przygotowany – nie jest więc przeszkodą rdza czy brud.

Galeria

Dodatkowe informacje

Na czym polega cięcie plazmowe?

W procesie cięcia plazmowego metal jest najpierw topiony, a następnie wyrzucany ze szczeliny cięcia. Wykorzystywany jest w tym celu jarzący się łuk elektryczny, przez który przepuszcza się wybrany gaz. Odpowiedni dobór gazu do parametrów cięcia i jego zastosowania jest niezbędny, aby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki.Następnie następuje jonizacja gazu i w konsekwencji duże zagęszczenie mocy, co prowadzi do powstania promienia plazmy. To właśnie duża prędkość promienia, w połączeniu z wysoką temperaturą w jądrze łuku (może ona wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy stopni), pozwala na szybkie i precyzyjne stopienie materiału i wyrzucenie go ze szczeliny cięcia.

Co to jest plazma?

Na Ziemi spotykamy przede wszystkim trzy stany materii: ciecze, ciała stałe i gazy. Czwartym stanem materii nazywamy plazmę, czyli zjonizowany gaz. Chociaż we Wszechświecie to właśnie w takim stanie znajduje się ponad 99% materii, to na Ziemi występuje on rzadko.Plazma przewodzi prąd elektryczny. Do specyficznych właściwości tego stanu materii należy fakt, że wraz ze wzrostem temperatury jej opór elektryczny nie maleje, a przeciwnie – wzrasta. Ponadto, co szczególnie istotne z punktu widzenia cięcia plazmowego, przy odpowiednim natężeniu prądu można wytworzyć plazmowy łuk elektryczny.

Jakie są parametry cięcia plazmowego?

Przywiązujemy dużą wagę do doboru odpowiednich parametrów cięcia, ponieważ to między innymi od nich zależy jego jakość. Najbardziej istotne z nich to:
 • natężenie prądu
 • napięcie łuku
 • prędkość cięcia
 • rodzaj, ciśnienie i natężenie przepływu gazu
 • grubość cięcia
 • położenie palnika
 • rodzaj i konstrukcja elektrody
 • średnica dyszy.
Przy ustalaniu parametrów cięcia bierze się pod uwagę przede wszystkim konstrukcję wykorzystywanego urządzenia, a także to, jaki rodzaj materiału ma być cięty i jaka jest jego grubość.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Menu

Konstrukcje z kontenerów

W Boxtainer produkujemy wszelkiego typu konstrukcje oparte o pojedyczne kontenery lub w zestawach. W ofercie znajdziesz kontenery: usługowe, handlowe, mieszkalne, biurowe, socjalne i sanitarno-higieniczne i wiele innych. Nasze kontenery mieszkalne oferują komfortowe zakwaterowanie z możliwością indywidualnej aranżacji. Kontenery biurowe zapewniają wygodną przestrzeń do pracy, a socjalne i sanitarno-higieniczne spełniają normy bezpieczeństwa i higieny. Oferujemy produkcję, dostawę i montaż, zapewniając kompleksową obsługę.

Domy prefabrykowane

Specjalizujemy się w budowie modułowych domów w wersjach letniskowych i całorocznych. Oferujemy trwałość, szybki montaż i nowoczesny design. Nasze domy typu loftowego wyróżniają się dużymi przeszkleniami i industrialnym stylem. W gamie produktów oferujemy obiekty od 19 do ponad 100mkw. Zapewniamy kompleksową obsługę od produkcji, po wykończenie wnętrz, co daje Klientom bezstresowy proces budowy domu i wygodę użytkowania. LoftoweDomy.pl – budujemy dobre wspomnienia.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Korty Tenisowe

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Boiska Piłkarskie

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Hale do padla

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Lodowiska

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Rekreacyjne - custom made

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Hale Magazynowe

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Hale Przemysłowe

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.

Specjalistycznego przeznaczenia

Wybór profesjonalnych trenerów i szkół tenisowych.